Přírodní mořská houba kosmetická

Kód: 175
Značka: Morskasul.com
79 Kč
Skladem

Přírodní mořská houba kosmetická 5-6 cm

 • péče o pleť
 • čištění a odlíčení
 • opakovaná možnost používání

Detailní informace

Detailní popis produktu

 

 

Jemná kosmetická přírodní mořská houba Vám pomůže dokonale

 • očistit pleť po celém dnu
 • odstranní make-up
 • rozjasní unavenou pokožku
 • dodá pleti minerály

Její velikou výhodou je opakovatelné použití. 

Její velikost je kolem 3- 5 cm, má mnoho pórů a pevnější strukturu. Houba nepřijímá pachy ani barvy po použití se jednoduše propere pod tekoucí vodou a je opět jako nová. Dováží se z oblastí Baham, houby jsou různých přírodních tvarů, každá je originál. Balené v síťce, převázané lýkem s visačkou. Houba je velmi jemná a měkká.

 

 

Antivirové, antibakteriální a antiseptické a hojivé účinky houby oceníte při drobných poranění pleti.

Jak se v minulosti ukázalo, jód má příznivé účinky antiseptické, antibakteriální a desinfekční a kouzlo mořských hub spočívá v tom, že obsahují přibližně 14% jódu, tzn. v jednom gramu mořské houby je stejné množství jódu jako ve 130 litrech mořské vody! Jód obsažený v houbě je schopen zabít stafylokoka a streptokoka do jedné minuty.

 

Jak se s houbou zachází?

Houbu jednoduše namočíte, ona změkne, zvláční a ve sprše nebo koupeli si s ní ošetříte obličej. Poté ji propláchněte čistou vodou, vyždímejte stlačováním a nechte proschnout.

 Jednou za 5 – 6 týdnů houbu doporučuji vyčistit mořskou solí!

Připravte si 0,5 litru vody o teplotě 37°C a 70 g mořské soli Mar Menor. Houbu do něj ponořte a opakovaně ji proždímejte. Poté ji nechte ponořenou v tomto roztoku min. 5-6 hodin. Pro zvýšení účinku soli můžete přidat několik kapek citrónové šťávy. Po vyčištění houbu důkladně propláchněte čistou vodou a nechte proschnout. Péče o houbu se Vám vyplatí, déle vydrží a zachová si své unikátní vlastnosti.

 

K čemu všemu se obecně mořská houba používá?

Mořská houba najde využití v mnoha oblastech:

Každodenní osobní hygiena

 • mytí těla
 • sauna a masáže
 • kosmetika, odličování
 • masážemi napomáhá k vyhlazení strií
 • desinfekční účinky (antiseptikum) příznivě působení při čištění menších povrchových poranění kůže

Jaké jsou výhody používání?

Za dobu svého růstu v sobě vyvinula biologické látky, které mají antivirové, protinádorové, dezinfekční a antiseptické účinky. Pro svoji úžasnou savost, měkkost se dokonale snáší s pokožkou. Pro tyto vlastnosti si přírodní mořské houby získávají stále větší oblibu. I v této oblasti totiž člověk zjišťuje, že návrat k přírodě přináší řadu výhod. Ty nejkvalitnější mořské houby se vyznačují velmi jemnou strukturou, přírodní barvou a hlavně delší životnosti, než houby, které jsou dále upravovány bělením.

Historie používání

První zmínky o použití mořské houby pocházejí ze středověku. Domorodci z Egejských ostrovů se potápěli pro surové přírodní houby a používali je rozličnými způsoby. Staří Římané si mořské houby pokládali pod brnění, aby je ochránily před odřením a nejen to - objevili také to, že přiložením houby na poraněné místo se rána zahojí za velmi krátkou dobu a navíc po ní nezůstane ani památky.

Ve středověku se mořská houba užívala k léčbě strumy (nemoc způsobená nedostatkem jódu v organismu).

Dříve než byl v roce 1811 prozkoumán jód jako prvek periodické soustavy, lidé nevěděli, čím to je, že mořská houba výrazně podporuje a zrychluje hojení nejrůznějších jizev. Jak se ukázalo, jód má příznivé účinky antiseptické, antibakteriální a desinfekční a kouzlo mořských hub spočívá v tom, že obsahují přibližně 14% jódu, tzn. v jednom gramu mořské houby je stejné množství jódu jako ve 130 litrech mořské vody! Jód obsažený v houbě je schopen zabít stafylokoka a streptokoka (bakterie způsobující nejrůznější infekce a horečky) do jedné minuty. Mořskou houbu využívali již obyvatelé Kréty. Římané si mořskou houbou zvanou "Sloní ucho" obkládali vnitřek, kovového vojenského brnění. Ve středověku se mořská houba začala používat i v lékařství.

Jak se získává mořská houba?

Mořská houba je vícebuněčný živočich. Žije pod mořskou hladinou, v hloubce od 5 do 60 metrů, ale někdy i mnohem hlouběji. Živí se planktonem, ten si opatřuje filtrováním mořské vody. V mořích světa existuje více než 5000 rozmanitých druhů mořských hub, ale jen asi 36 z nich má užitkovou hodnotu.

V čase expanze umělých hmot, kdy byly nahrazovány přírodní materiály syntetickými, začaly se vyrábět houby z náhražkového materiálu. Umělá hmota však nikdy úplně nenahradí vlastnosti přírodní mořské houby.

Druhy mořských hub prodávané v eshopu:

Karibská mořská houba přírodního tvaru je dovážena z oblastí Mexického zálivu a Karibiku. Má přírodní přírodních tvarů, každá je originál. Balená v síťce, převázaná lýkem s visačkou. Barva a tvar jsou různé od světle žluté až po tmavě okrovou, podle místa sběru. Houba je středně měkká, vysoká hustota menších pórů velmi dobře masíruje pokožku a tvoří bohatou pěnu.

Minerální přírodní mořská houba vyniká vysokým obsahem minerálů, solí, přírodního barviva a jodu, který vyznamně pomáhá při léčení problémových typů pokožky. Po vylovení je houba zbavena vápenaté schránky a opatrně čištěna pro zachování maximálního množství minerálů. Houba tmavé až čokoládové barvy je zárukou přírodního produktu s vysokou užitnou hodnotou. Mořská houba přírodního tvaru z oblastí Santa Cataliny jsou různých přírodních tvarů, každá je originál. Balené v síťce, převázané lýkem s visačkou. Houba středně měkká.

Jemná kosmetická přírodní mořská houba je vetšinou menších rozměrů s mnoha póry a pevnější struktury, proto se výborně pro kosmetiku - čištění pleti a odličování. Skvělé vlastnosti a opakovaná možnost použití jsou největší přednosti houby. Houba nepřijímá pachy ani barvy po použití se jednoduše propere pod tekoucí vodou a je opět jako nová. Dováží se z oblastí Baham, houby jsou různých přírodních tvarů, každá je originál. Houba je velmi jemná a měkká.

Jmenuji se Hana Reitspiesová a díky pomoci a podpoře mých přátel se mi podařilo pro vás spustit tenhle eshop – právě TADY a TEĎ - už to bylo potřeba jako sůůůl – respektive – mořská sůl J.

Vítejte! Welcome! Willkommen! Dveře eshopu jsou denně dokořán...

IMG_7792as_ppas 

CO VYRÁBÍM A PRODÁVÁM A ODKUD TO JE…

Jsem šťastná, že se s vámi pomu podělit o jeden z darů Země o mořskou sůl Mar Menor. Tohle „bílé zlato“, jak je sůl někdy nazývána, krystalizuje v Malém moři na jihu Španělska, svým složením a kvalitou je srovnatelná se solí z Mrtvého moře. V nabídce je 100% čistá přírodní krystalická sůl „Natural“ a prozatím 3 druhy aromatizované soli.

 

JAK TO DĚLÁM…

S láskou a v plné přítomnosti, poctivě, vědomě, v souladu, klidu, důvěře, smysluplnosti. Sůl se dováží ve velkých žocích a já ji poté osobně a ručně zpracovávám. Snažila jsem se najít ekologické obaly, ale musím zároveň respektovat vlastnosti soli a proto jsem se z praktických rozumových důvodů rozhodla pro plast. Pokud máte někdo jiný nápad, sem s ním, ráda své rozhodnutí přehodnotím....