Efectos curativos aneb v čem Vám mořská sůl pomáhá

Efectos curativos aneb v čem Vám mořská sůl pomáhá …..

Ve španělštině znamená slovo efectos (účinky) a curativos (léčivé) a taková mořská sůl Mar Menor přesně je - BlahoDárná pro lidský organismus a regeneraci.

IMG_7663as

Pomůže vám…

…při potížích s kožními onemocněními, ekzémech, lupénce (psoriáze), akné

…zmírnit průběh alergií a respiračních obtíží

…při regeneraci poúrazových a pooperačních stavů

…posílit imunitu

…ulevuje při revmatických onemocněních a artróze

…podporuje činnost krevního oběhu

… odbourat stresy a zregenerovat při neuropsychických změnách

 

O efectos curativos z moudré knihy….

Sůl je starý, osvědčený léčebný prostředek, jehož rozměr dnes bohužel poněkud upadl v zapomnění. Tak jako u všeho musíme ctít střední cestu - moc soli škodí, na druhé straně sůl je k životu nezbytná.

Málo soli může způsobit výrazné poruchy látkové výměny. Obě složky soli – sodík a chlorid – upravují tlak tekutin v organismu, chrání před přílišnou ztrátou vody a regulují trávící systém. Bez sodíku by nervy vůbec nemohly přenášet signály. NAOPAK Dlouhodobý zvýšený příjem soli zvyšuje krevní tlak, způsobuje zadržování tekutin v těle, dochází k přetížení ledvin atp.

historii byla sůl velmi cenná, nazývána bílým zlatem, pátým elementem nebo kvintesencí. Používala se v praktickém životě k uchování potravin, vydělávání kůží, k vaření, ale byla ceněna i pro své efectos curativos (překl. léčivé účinky).

Nejstarší zmínka o použití soli v medicíně pochází od slavného egyptského stavitele a léčitele Imothepa z 3. tisíciletí př.n.l. Popisuje, že sůl vysušuje infikovanou ránu a léčí tak zánět. Z Egypta pochází i několik receptů na čípky ze soli, které se používaly jako projímadlo. Existovala směs ze soli, fenyklu, kadidla, česneku a vosího trusu, která se v čípcích používala k urychlení porodu.

V medicínské tradici pokračovali Římané, Řekové. Slavný vojenský lékař Dioskurides doporučoval jako projímadlo „mořské víno“ (směs mořské a dešťové vody a medu). Slaným octem používali k ošetření vředů, pokousání od psů, uštknutí od hadů, bodnutí štírů. Lékař pozoroval, že mořská voda odvádí z těla „hlen a žluč“ a dále popisuje , jak teplé obklady z mořské vody a její vdechování „stahují a rozhánějí“.Zmínil se i o mořské vodě jako dobrém léku na nervová onemocnění a koupel v ní pokládal za užitečnou „při trvale špatném zdravotním stavu těla a nervů“.

Léčitelská tradice pokračovala i ve středověku a to buď starými recepty ze starověku či novými léčebnými postupy, např. Hildegarda z Bindenu používala sůl ve směsích s drcenými kostmi z lososa na špatné zuby. Paracelsus patřil k prvním, který doporučoval koupele ve slané vodě proti onemocnění kůže. Byl nadšený pro „huspeniny soli“, tedy solné koupele.

V lidové medicíně a přírodním léčitelství se povědomí o léčivé síle soli tradovalo celá staletí. Na bolesti hlavy se dělaly koupele chodidel se solí a popelem. Teplé suché solné obklady se používaly při zánětech. Kolem roku 1800 n.l. nastal boom léčivých koupelí ve slané vodě. Lázeňství podporoval lékař Schillera i Goetha Christoph Wilhelm Hufeland. Jeho cílem bylo uvést do harmonie lidové léčitelství s vědeckými poznatky.  

V poslední době byl překonán trend „špatné pověsti“ soli z poloviny 20. století. Lidé si opět připomínají její léčivé účinky. Objevuje se v kosmetice, používá se do koupelí, oceňuje se při léčbě lupénky, neurodermitidy a artritidy. Používá se k inhalacím, výplachům, při nemocech dýchacích cest.

                                                                                                                   (Léčení solí a minerálními vodami, Anita Schweiger)

 

V moři vznikal první život, tak jde jen o klidný návrat ke kořenům, vyzvednutí pokladů a znovuobjevení efectos curativos.

IMG_7778as

 

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení