Umění očistné koupele

Umění očistné meditační koupele s mořskou solí Mar Menor

V článku Pět kroků přípravy koupele s mořskou solí Mar Menor jsme si vysvětlily praktický postup pro přípravu slané koupele. Nyní si vysvětlíme, jak můžete efekt očistné koupele ještě zvýšit. Staletími prověřené techniky - dech, očistné byliny, meditace, harmonizační frekvence, to jsou dnes pro mnohé jen znovunalezené poklady, které pokud vyzvedneme a začneme používat, budou cestou samostatné péče o zdraví jak duševní, tak fyzické.

Držím vám palce, abyste překročili sebe, zůstali u sebe a začali pečovat o své zdraví a blaho samostatně a nezávisle :).

Očistná koupel Mořská sůl Mar Menor

Přípravná fáze koupele s mořskou solí Mar Menor

 • Vytvořte si čas pro sebe, kdy Vás nikdo nebude po dobu minimálně 1 hodiny rušit.
 • Připravte si relaxační prostředí - příjemně vytopená koupelna, měkká osuška, župan, tlumené světlo, oblíbený tělový olej - už jen tyto malé drobnosti vyvolají v těle těšení se na úžasný požitek koupele.
 • Vyberte si dle své nálady vůni, která vám pomůže se uvolnit. Po náročných jednáních, práci s klienty nebo při pobytu ve znečištěném prostředí si zapalte lístky šalvěje bílé, pelyňku či kadidlovou vonnou tyčinku. V případě ne příliš radostné nálady zvolte citrusy (pomeranč, citron, mandarinku). Pokud chcete zvýšit efekt očisty dýchacích cest, hodí se borovice, tymián nebo eukalyptus. Pro uklidnění si dopřejte Mořskou sůl do koupele Mar Menor "Kouzlo levandule" , jestliže jste ve velkém stresu prospěje vám Mořská sůl do koupele "Nádech radosti" a když cítíte, že ztrácíte svou ženskou jemnost pod tlakem zaměstnání a okolí, sáhněte po Mořské soli Mar Menor "Esence ženy".
 • Nezapomeňte na svíčku. Plamen svíčky uklidňuje a  pomáhá při meditaci.
 • Podle záměru a nálady si pusťte hudbu s uzdravujícími frekvencemi (např. 432, 528, 741 Hz apod.) 
 • Napusťte si vanu o teplotě 37°C. Nasypejte do ní podle své nálady mořskou sůl Mar Menor „Natural“ 10 – 12 polévkových lžic či jednu z aromatizovaných solí v dávkování 5 - 6 polévkových lžic na jednu vanu (60l).
 • Nastavte si časomíru, v koupeli byste neměli pobývat déle jak 20 minut.

 

Meditační koupel s mořskou solí Mar Menor

Mořská sůl Mar Menor do koupele meditační lázeň

 • Koupel provádějte vědomě, ponořte se do vody a tím i do klidu.
 • Chvíli pouze setrvejte a pozorujte svůj dech.
 • Poté se pokuste vnitřním zrakem prozkoumat celé vaše tělo, najděte místa, kde ucítíte napětí a jakmile je objevíte, uvolňujte je lehkým vytřesením nebo dechem.
 • Dýchání zpravidelněte, zaměřte se na jeho klidný pomalý rytmus do spodní části břicha, vše provádějte bez úsilí. Dech vás uklidní, zbaví myšlenek a uvolněné tělo se začne otevírat. Každý nádech představuje náběr nové energie (do těla vplouvají mořské páry, hudba a vonné esence) a výdech detoxikaci organismu (vydechujete vše, co již nechcete). Mezitím samovolně pracuje osmoza. Do vody odchází nepotřebný stres a do těla přes otevřené póry vnikají minerály – to je obraz, který si můžete vizualizovat.
 • Po krátké době můžete ještě vyčistit své emoce. Začněte s výdechem vydávat jakýkoliv uvolňující zvuk, který z vás vyjde nebo můžete použít základní očistnou slabiku „ÓM“ („auhm“).
 • Po 20 minutách pomalu začněte vypouštět vodu a osprchujte si celé tělo vlažnou vodou, nepoužívejte žádná mýdla ani mycí gely, tělo jemně osušte, můžete namazat olejem, zabalte do županu a na 15 - 20 minut si ještě lehněte do tepla a v klidu relaxujte….

 

Dnešní doba je velmi orientována na pozornost věnovanou okolnímu světu. Ztrácíme tím potřebnou sebereflexi našeho fyzického i duševního rozpoložení. Umění odpočinku, relaxace a chvíle jen pro sebe je ovšem pro náš organismus zcela zásadní „efectos curativos“ (ve šp. léčivý účinek). Zkuste se krok po kroku v malých příjemných chvílích vracet do svého nitra a k sobě samým. K tomu vám mohou dopomoci i pravidelné koupele a přípravy lázní. Naučte se umění očistných koupelí, nechte se inspirovat….

 

je to potřebné jako .....

IMG_7726as

 Nasypte sůl z kyblíčku,

osolte si vodičku,

ulevte svému tělíčku,

potěšte svou dušičku.