Přírodní mořská houba na mytí celého těla

Kód: 171
Značka: Morskasul.com
259 Kč
Skladem

Přírodní mořskou houba na mytí celého těla - Karibik - 12-13 cm

 • Rozkoš z koupele
 • Doplnění jódu do těla
 • Antivirové, antibakteriální a antiseptické a hojivé účinky houby

Detailní informace

Detailní popis produktu

3 mouchy jednou ranou :)

1. Rozkoš z koupele

2. Doplnění jódu do těla

3. Antivirové, antibakteriální a antiseptické a hojivé účinky houby

 

Proč si vybrat k péči o tělo mořskou houbu?

Rozkoš z koupele

Mořská houba je úžasně savá a po namočení měkká a velice hebká. Na pokožku těla má hned několik vlivů najednou. Velmi šetrně ji umyje a pohladí. Tělo je během chvilenky uvolněné a plné rozkoše.

Doplnění jódu do těla

Během mytí se přes kůži přirozeným způsobem doplňuje jód, který je obsažen v těle houby.

V oblastech, které leží ve větších vzdálenostech od moře, se projevují nemoci z nedostatku jodu v těle. Jód se tedy dodává do těla např. tím, že se přidává do soli. Ústním užitím se však jód v těle nedokáže zcela vstřebat a ve vyšší koncentraci dokonce dráždí žaludeční sliznici. Přirozeněji se jód do těla dostane kožní cestou. Posiluje tak funkce štítné žlázy, působí antibakteriálně, předchází zvyšování cholesterolu v krvi a brání rozvoji arteriosklerózy (onemocnění kloubu). Nedostatek jódu se projevuje také nemocemi páteře (kyfóza, skolióza, lordóza). Jód je významnou součásti hormonu thyreoxinu a tudíž je nedostatek jódu pravdě podobně příčinou poruch štítné žlázy.

Antivirové, antibakteriální a antiseptické a hojivé účinky houby oceníte při drobných poranění kůže i při odstraňování a vyhlazování strií.

Jak se v minulosti ukázalo, jód má příznivé účinky antiseptické, antibakteriální a desinfekční a kouzlo mořských hub spočívá v tom, že obsahují přibližně 14% jódu, tzn. v jednom gramu mořské houby je stejné množství jódu jako ve 130 litrech mořské vody! Jód obsažený v houbě je schopen zabít stafylokoka a streptokoka (bakterie způsobující nejrůznější infekce a horečky) do jedné minuty.

 

Jak se s houbou zachází?

Houbu jednoduše namočíte, ona změkne, zvláční a ve sprše nebo koupeli si s ní omýváte tělo. Poté ji propláchněte čistou nebo mýdlovou vodou, vyždímejte stlačováním a nechte proschnout.

 Jednou za 5 – 6 týdnů houbu doporučuji vyčistit mořskou solí!

Připravte si 0,5 litru vody o teplotě 37°C a 70 g mořské soli Mar Menor. Houbu do něj ponořte a opakovaně ji proždímejte. Poté ji nechte ponořenou v tomto roztoku min. 5-6 hodin. Pro zvýšení účinku soli můžete přidat několik kapek citrónové šťávy. Po vyčištění houbu důkladně propláchněte čistou vodou a nechte proschnout. Péče o houbu se Vám vyplatí, déle vydrží a zachová si své unikátní vlastnosti.

 

K čemu všemu se mořskou houba používá?

Mořská houba najde využití v mnoha oblastech:

Každodenní osobní hygiena

 • mytí těla
 • sauna a masáže
 • kosmetika, odličování
 • masážemi napomáhá k vyhlazení strií
 • desinfekční účinky (antiseptikum) příznivě působení při čištění menších povrchových poranění kůže

 

Péče o domácnost

 • mytí předmětů a zařízení
 • ošetřování nábytku
 • čištění oděvů
 • octem nasáklá mořská houba výborně pohlcuje nepříjemné kuchyňské, cigaretové a jiné pachy

  

Jaké jsou výhody používání?

Za dobu svého růstu v sobě vyvinula biologické látky, které mají antivirové, protinádorové, dezinfekční a antiseptické účinky. Pro svoji úžasnou savost, měkkost se dokonale snáší s pokožkou. Pro tyto vlastnosti si přírodní mořské houby získávají stále větší oblibu. I v této oblasti totiž člověk zjišťuje, že návrat k přírodě přináší řadu výhod. Ty nejkvalitnější mořské houby se vyznačují velmi jemnou strukturou, přírodní barvou a hlavně delší životnosti, než houby, které jsou dále upravovány bělením.

Historie používání

První zmínky o použití mořské houby pocházejí ze středověku. Domorodci z Egejských ostrovů se potápěli pro surové přírodní houby a používali je rozličnými způsoby. Staří Římané si mořské houby pokládali pod brnění, aby je ochránily před odřením a nejen to - objevili také to, že přiložením houby na poraněné místo se rána zahojí za velmi krátkou dobu a navíc po ní nezůstane ani památky.

Ve středověku se mořská houba užívala k léčbě strumy (nemoc způsobená nedostatkem jódu v organismu).

Dříve než byl v roce 1811 prozkoumán jód jako prvek periodické soustavy, lidé nevěděli, čím to je, že mořská houba výrazně podporuje a zrychluje hojení nejrůznějších jizev. Jak se ukázalo, jód má příznivé účinky antiseptické, antibakteriální a desinfekční a kouzlo mořských hub spočívá v tom, že obsahují přibližně 14% jódu, tzn. v jednom gramu mořské houby je stejné množství jódu jako ve 130 litrech mořské vody! Jód obsažený v houbě je schopen zabít stafylokoka a streptokoka (bakterie způsobující nejrůznější infekce a horečky) do jedné minuty. Mořskou houbu využívali již obyvatelé Kréty. Římané si mořskou houbou zvanou "Sloní ucho" obkládali vnitřek, kovového vojenského brnění. Ve středověku se mořská houba začala používat i v lékařství.

Jak se získává mořská houba?

Mořská houba je vícebuněčný živočich. Žije pod mořskou hladinou, v hloubce od 5 do 60 metrů, ale někdy i mnohem hlouběji. Živí se planktonem, ten si opatřuje filtrováním mořské vody. V mořích světa existuje více než 5000 rozmanitých druhů mořských hub, ale jen asi 36 z nich má užitkovou hodnotu.

V čase expanze umělých hmot, kdy byly nahrazovány přírodní materiály syntetickými, začaly se vyrábět houby z náhražkového materiálu. Umělá hmota však nikdy úplně nenahradí vlastnosti přírodní mořské houby.

Druhy mořských hub v eshopu:

Karibská mořská houba přírodního tvaru je dovážena z oblastí Mexického zálivu a Karibiku. Má přírodní přírodních tvarů, každá je originál. Balená v síťce, převázaná lýkem s visačkou. Barva a tvar jsou různé od světle žluté až po tmavě okrovou, podle místa sběru. Houba je středně měkká, vysoká hustota menších pórů velmi dobře masíruje pokožku a tvoří bohatou pěnu.

Minerální přírodní mořská houba vyniká vysokým obsahem minerálů, solí, přírodního barviva a jodu, který vyznamně pomáhá při léčení problémových typů pokožky. Po vylovení je houba zbavena vápenaté schránky a opatrně čištěna pro zachování maximálního množství minerálů. Houba tmavé až čokoládové barvy je zárukou přírodního produktu s vysokou užitnou hodnotou. Mořská houba přírodního tvaru z oblastí Santa Cataliny jsou různých přírodních tvarů, každá je originál. Balené v síťce, převázané lýkem s visačkou. Houba středně měkká.

Jemná kosmetická přírodní mořská houba je vetšinou menších rozměrů s mnoha póry a pevnější struktury, proto se výborně pro kosmetiku - čištění pleti a odličování. Skvělé vlastnosti a opakovaná možnost použití jsou největší přednosti houby. Houba nepřijímá pachy ani barvy po použití se jednoduše propere pod tekoucí vodou a je opět jako nová. Dováží se z oblastí Baham, houby jsou různých přírodních tvarů, každá je originál. Balené v síťce, převázané lýkem s visačkou. Houba je velmi jemná a měkká.

Jmenuji se Hana Reitspiesová a díky pomoci a podpoře mých přátel se mi podařilo pro vás spustit tenhle eshop – právě TADY a TEĎ - už to bylo potřeba jako sůůůl – respektive – mořská sůl J.

Vítejte! Welcome! Willkommen! Dveře eshopu jsou denně dokořán...

IMG_7792as_ppas 

CO VYRÁBÍM A PRODÁVÁM A ODKUD TO JE…

Jsem šťastná, že se s vámi pomu podělit o jeden z darů Země o mořskou sůl Mar Menor. Tohle „bílé zlato“, jak je sůl někdy nazývána, krystalizuje v Malém moři na jihu Španělska, svým složením a kvalitou je srovnatelná se solí z Mrtvého moře. V nabídce je 100% čistá přírodní krystalická sůl „Natural“ a prozatím 3 druhy aromatizované soli.

 

JAK TO DĚLÁM…

S láskou a v plné přítomnosti, poctivě, vědomě, v souladu, klidu, důvěře, smysluplnosti. Sůl se dováží ve velkých žocích a já ji poté osobně a ručně zpracovávám. Snažila jsem se najít ekologické obaly, ale musím zároveň respektovat vlastnosti soli a proto jsem se z praktických rozumových důvodů rozhodla pro plast. Pokud máte někdo jiný nápad, sem s ním, ráda své rozhodnutí přehodnotím....   

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení