Rhino Horn - konvička na výplach nosu 300 ml

Kód: 141
Neohodnoceno
Značka: Morskasul.com
270 Kč
Skladem

Rhino Horn - konvička na výplach nosu (néti konvička)

Čistý nos, zvýšení imunity, prevence proti virovým a bakteriálním infekcím, ústup alergických a "zadních" rým.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Výplach nosu je stejně důležitý jako čištění zubů

Néti (neboli výplach nosu) je jemné propláchnutí nosu solným roztokem, který odstraní ze sliznic prachové částečky, pyly, suché kousky hlenu a jiné nečistoty, které zde ulpívají. Kořeny solné laváže nosu najdete v ajurvédské medicíně.

Během 3 minut je vše hotové. V čistém nose není dobře ani bakteriím ani virovým infekcím. Při pravidelném vyplachování nosu ustupují alergické rýmy a nepříjemné chronické záněty nosních dutin. Cítíte okamžitou úlevu, volný dech, více energie.

 

Výplach nosu mořskou solí
 

 

Potřebujete

pouze konvičku na výplach nosu, slanou vodu, 3 minuty vašeho času. Nosní sprchu může zařadit do Vašich ranních nebo večerních rituálů. 

Postup je snadný

Do 1 litru vlažné vody (38–40 °C) nasypte 1 čajovou lžičku mořské soli Mar Menor a nechte rozpustit. Solným roztokem naplňte néti konvičku.

  1. Nahněte se nad umyvadlo a zastrčte užší stranu konvičky do pravé nosní dírky (tím se nosní dírka uzavře). Nakloňte hlavu k levé straně a mírně dopředu, aby voda mohla vytékat do levé nosní dírky. Dýchejte otevřenými ústy.
  2. Když proteče nosem obsah konvičky, vyndejte ji a krátkým rychlým silným výdechem  vyfrkněte vodu nejdříve pravou a potom levou nosní dírkou a nakonec oběma nosními dírkami současně.
  3. Pak zasuňte konvičku do levé nosní dírky a nakloňte hlavu doprava tak, aby voda mohla vytékat pravou nosní dírkou. Potom se zbylá voda opět vyfrkne stejně jako předtím. Je důležité, aby ústa zůstala otevřená a pokud roztok teče do úst, přitáhněte bradu lehce ke krku.

 

Četnost výplach nosu je na vás

můžete ho zařadit pouze 1x denně k Vašim ranním nebo večerním rituálům. Pokud ale pracujete v prašném prostředí, můžete proplachovat 2-4x denně.

Solnou laváž nosu zvládnou i děti

a věková hranice je zhruba 5 let. S trochou trpělivostí můžete nosní sprchu naučit ale i mladší děti.

Pravidelná očista nosu

výrazně ovlivní váš dech. Čím snadněji dýcháte, tím více energie tělo má a zdravěji funguje. Postupně máte šanci zbavit se rýmy, senných a alergických rým, zánětů nosních či čelních dutin. Zjemní se i smyslové vnímání, schopnost koncentrace, omezí se bolesti hlavy.

V době chřipkových epidemií, bakteriálních či virových infekcí snížite riziko svého případného onemocnění.

Konvička do kabelky

Konvička o obsahu 100 ml je dlouhá 13 cm a vysoká 9 cm, má červenou barvu a je vyrobena z plastu. Je velmi lehká, skladná, vhodná i do práce či na cesty, neklouže v ruce, není zde riziko střepů při náhodném pádu. Velmi snadno se s ní manipuluje a je vhodná i pro néti začátečníky.

 Co na výplach nosu říkají lékaři

si můžete poslechnout v následujících příspěvcích:

Český rozhlas, 16.10.2020
část rozhovoru z příspěvku: Nejen mytí rukou nás chrání. Vyplachujte si nos, nakazíte se přece přes něj, radí lékař Ivo Šlapák

 

Český rozhlas, 17.8.2020
část rozhovoru s MUDr. Knížkem z příspěvku Problémy s ucpaným nosem můžou pocházet i z dětské rvačky.

Jala néti - výplach nosu mořskou solí

Jmenuji se Hana Reitspiesová a díky pomoci a podpoře mých přátel se mi podařilo pro vás spustit tenhle eshop – právě TADY a TEĎ - už to bylo potřeba jako sůůůl – respektive – mořská sůl J.

Vítejte! Welcome! Willkommen! Dveře eshopu jsou denně dokořán...

IMG_7792as_ppas 

CO VYRÁBÍM A PRODÁVÁM A ODKUD TO JE…

Jsem šťastná, že se s vámi pomu podělit o jeden z darů Země o mořskou sůl Mar Menor. Tohle „bílé zlato“, jak je sůl někdy nazývána, krystalizuje v Malém moři na jihu Španělska, svým složením a kvalitou je srovnatelná se solí z Mrtvého moře. V nabídce je 100% čistá přírodní krystalická sůl „Natural“ a prozatím 3 druhy aromatizované soli.

 

JAK TO DĚLÁM…

S láskou a v plné přítomnosti, poctivě, vědomě, v souladu, klidu, důvěře, smysluplnosti. Sůl se dováží ve velkých žocích a já ji poté osobně a ručně zpracovávám. Snažila jsem se najít ekologické obaly, ale musím zároveň respektovat vlastnosti soli a proto jsem se z praktických rozumových důvodů rozhodla pro plast. Pokud máte někdo jiný nápad, sem s ním, ráda své rozhodnutí přehodnotím....