Eshop funguje, posíláme, komunikujeme.

Konvička na výplach nosu

Konvička na výplach nosu (néti konvička)

Jednoduchá prevence proti infekcím, alergickým rýmám, regenerace nosní sliznice a cesta k volnému dechu.

Skladem
Kód: 80
230 Kč

Néti  - zasazení do každého dne, ponese vám květy

  • vyšší level výzbroje proti bakteriálním a virovým infekcím
  • volný dech a více energie
  • farewell unavujícím alergickým rýmám a nepříjemným chronickým zánětům nosních dutin
  • čistý nos

 

tyto květy vám přinese jednoduchá denní činnost zvaná néti. Nebo také džala néti, jala néti či solná laváž nosu, výplach nosu, neboli nosní sprcha. To všechno jsou slova pro tutéž činnost, která patří k osvědčeným léčebným metodám už po staletí. Je jednoduchá a velmi účinná technika.

jala néti s mořskou solí Mar Menor

Co je néti?

Neti je jemné propláchnutí nosu solným roztokem, který odstraní ze sliznic prachové částečky, pyly, suché kousky hlenu a jiné nečistoty, které zde ulpívají.

K čemu je solná laváž nosu dobrá?

K tomu, abyste měli čistý nos, lépe se vám dýchalo a zlepšili jste si vitalitu a zdraví.

Jak to funguje?

Znečištěné ovzduší, prašné prostředí, změny teplot, stres, infekce a jiní „bubáci“ zvyšují tlak na odolnost nosní sliznice. Nosní hygiena, tedy výplach dutiny nosní solným roztokem, pomůže odstranit hleny, prach, nečistoty, alergeny a infekční částice z nosu a zlepší průchodnost dýchacích cest. Solný roztok zvlhčí sliznici, pomůže její rychlejší regeneraci, zlepší činnost řasinek, uvolní tzv. „zadní rýmu“. Nosní sprcha propláchne nos a tím zmírní obtíže.

Co je k tomu potřeba?

Tři jednoduché věci J….konvička na výplach nosu, slaná voda, 3 minuty vašeho času.

Jak se to dělá?

 Jednoduše.

  1. Do 1 litru vlažné vody (pro milovníky přesných návodů teplota cca 38–40 °C) nasypte 1 čajovou lžičku mořské soli Mar Menor a nechte rozpustit. Solný roztok nalijte do néti konvičky.
  2. Nahněte se nad umyvadlo a zastrčte užší stranu konvičky do pravé nosní dírky (tím se nosní dírka uzavře). Nakloňte hlavu k levé straně a mírně dopředu, aby voda mohla vytékat do levé nosní dírky. Dýchejte otevřenými ústy.
  3. Když proteče nosem obsah konvičky, vyndejte ji a krátkým rychlým silným výdechem  vyfrkněte vodu nejdříve pravou a potom levou nosní dírkou a nakonec oběma nosními dírkami současně.
  4. Pak zasuňte konvičku do levé nosní dírky a nakloňte hlavu doprava tak, aby voda mohla vytékat pravou nosní dírkou. Potom se zbylá voda opět vyfrkne stejně jako předtím. Je důležité, aby ústa zůstala otevřená a pokud roztok teče do úst, přitáhněte bradu lehce ke krku.

 

Jak často se nos proplachuje?

Při prevenci stačí 1x denně, pokud ale pracujete v prašném prostředí, můžete proplachovat 2-4x denně.

Je nosní sprcha vhodná i pro děti?

Ano, pro ty, které tuto jednoduchou techniku zvládnou, je vhodná. Věková hranice je cca 5 let a výše.

Jaké další květy nosí néti?

Pokud si každý den uklidíte svůj nos, výrazně tak ovlivníte své dýchací možnosti, získáte účinnou nenávykovou zbraň v prevenci proti rýmě, zánětům nosních či čelních dutin, zmírníte nebo úplně odstraníte sennou rýmu. Zlepší se vám i činnost všech smyslových orgánů v oblasti hlavy. Čistá lebka pak přinese prostor pro lepší schopnost koncentrace, omezí bolestí hlavy.

Jak vypadá konvička na výplach nosu?

Konvička o obsahu 100 ml je dlouhá 13 cm a vysoká 9 cm, má červenou barvu a je vyrobena z plastu. Je velmi lehká, skladná, vhodná i do práce či na cesty, neklouže v ruce, není zde riziko střepů při náhodném pádu. Velmi snadno se s ní manipuluje a je vhodná i pro néti začátečníky.